Aktualności Dla dzieci

Ruszaj biegiem do Biblioteki

I Maraton Czytelniczy w Miejskiej Bibliotece Publicznej dla uczniów szkół podstawowych z Łazisk Górnych "Ruszaj biegiem do biblioteki". Akcja dla uczniów klas 1-6.

I Maraton Czytelniczy
w Miejskiej Bibliotece Publicznej
dla uczniów szkół podstawowych z Łazisk Górnych
“Ruszaj biegiem do Biblioteki”

Zapraszamy (biegiem ;-)) wszystkich obecnych i przyszłych czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łaziskach górnych do udziału w akcji na najbardziej zaczytaną szkołę.

START: 15 grudnia 2021 r.

FINISZ i META w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym – im szybciej, tym lepiej 😉

Podsumowanie akcji i wręczenie nagród: 11 lutego 2022 r.

Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie oraz utrwalanie nawyku obcowania z książką.

REGULAMIN:

1. Organizatorem akcji jest Miejska Biblioteka Publiczna w Łaziskach Górnych i Akademia Uśmiechu.
  2. Akcja skierowana jest dla uczniów łaziskich szkół podstawowych, klas I-VI.
  3. Akcja będzie prowadzona w 2 grupach wiekowych:
    • klasy I-III
    • klasy IV-VI
  4. Zasady:
    • Aby wygrać nagrodę główną dla szkoły, 42 uczniów z danej grupy wiekowej musi w jak najkrótszym czasie odwiedzić Bibliotekę, odebrać nową KARTĘ CZYTELNIKA i wypożyczyć minimum 1 książkę – oczywiście każdy robi to indywidualnie, a my podliczamy uczniów.
      UWAGA! Osoby, które na chwilę obecną nie są jeszcze zapisane do Biblioteki, muszą spełnić wymogi zapisu (podpis rodzica na karcie zapisu); osoby, które już są czytelnikami Biblioteki odbierają tylko nową kartę czytelnika.
    • Szkoła, z której jako pierwszej 42 uczniów z danej grupy wiekowej spełni powyższe kryteria, wygra nagrodę główną.
    • Liczenie statystyki rozpoczynamy 15 grudnia 2021 r.
    • Zapisy w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym Biblioteki Centralnej lub Filii nr 1 i Filii nr 2.
  5. START akcji 15 grudnia 2021 r.
  6. Podsumowanie akcji i wręczenie nagród 11 lutego 2022 r.
  7. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych:
    • klasy I-III
    • klasy IV-VI
  8. NAGRODA GŁÓWNA dla szkoły to przedstawienie “Bańką pisane” zorganizowane przez Akademię Uśmiechu w uzgodnionym terminie.