Tekst odczytywalny maszynowo

Informacja o działalności Biblioteki – tekst odczytywalny maszynowo

Witamy w Miejskiej Bibliotece w Łaziskach Górnych. Nasza siedziba znajduje się przy ulicy Świętego Jana Pawła II 1, w centrum miasta, niedaleko Urzędu Miasta, Miejskiego Domu Kultury i Szkoły Podstawowej nr 1, naprzeciwko placówki Poczty Polskiej. Zapraszamy też do naszych Filii:

  • Filia nr 1 w Łaziskach Średnich przy ul. Wyszyńskiego 8, niedaleko Kościoła i Szkoły Podstawowej nr 4,
  • Filia nr 2 w Łaziskach Dolnych przy ul. Mikołowskiej 25, niedaleko Kościoła, w sąsiedztwie miejskiego placu zabaw.

Informacje o godzinach otwarcia Biblioteki znajdziecie na stronie internetowej www.biblioteka.laziska.pl.

Nasza oferta dostępna jest dla mieszkańców Łazisk Górnych i okolic oraz osób przyjezdnych. W Centrali Biblioteki wypożyczamy bezpłatnie książki, audiobooki, płyty z muzyką, czasopisma. Na miejscu możesz skorzystać z czytelni książek i gazet. Są też komputery z dostępem do Internetu oraz ksero. W Filii nr 1 wypożyczamy książki i czasopisma. Na miejscu możesz skorzystać z czytelni książek i gazet. Są też komputery z dostępem do Internetu oraz ksero. W Filii nr 2 wypożyczamy książki i czasopisma.

Informacje o naszym księgozbiorze znajdziesz w naszym katalogu bibliotecznym, dostępnym na naszej stronie www w zakładce katalog.

Jeśli chcesz zostać naszym czytelnikiem i masz ukończone 18 lat, przyjdź do nas i na miejscu załóż swoje konto czytelnika. Za korzystanie z biblioteki nie pobieramy opłaty. Jeśli nie jesteś pełnoletni, przyjdź z opiekunem prawnym, który wypełni i podpisze formularz zobowiązania. Jeżeli chcesz uzyskać pomoc w zaplanowaniu Twojej wizyty w naszej bibliotece, dopytać o dostępność naszych zbiorów to napisz do nas maila biblioteka@biblioteka.laziska.pl lub zadzwoń na numer telefonu 32 22 41 412.

 

Biblioteka to także miejsce spotkań, warsztatów i zajęć edukacyjnych dla każdej grupy wiekowej.
W swojej ofercie mamy różnorodne wydarzenia kulturalne, spotkania autorskie, lekcje biblioteczne i warsztaty organizowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych w tym seniorów, o których informujemy na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Dokładamy wszelkich starań, by każdy kto nas odwiedza czuł się u nas komfortowo i uzyskał potrzebną pomoc i informacje. Nasza biblioteka jest miejscem otwartym i przyjaznym dla wszystkich użytkowników.