Aktualności projektu

Idealny prezent świąteczny – książka, która nie tylko zachwyci dzieci, ale też zostanie z nimi na lata! najlepiej spędzony czas – wspólne zabawy, rozmowy i czytanie!

Zaczytanych Świąt Bożego Narodzenia!

Kobieta z dzieckiem czytający książkę - ilustracja do tekstu Co daje głośne czytanie?

Co daje głośne czytanie? Czytanie na głos, to same korzyści – zarówno dla dziecka, jak i rodzica.

Pamiętamy o tym codziennie, a szczególnie 29 września, w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 😉

Nowy rok szkolny!

Przypominamy, że książki są ważnym elementem rozwoju dziecka – badania PISA (Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów) udowodniły, że uczniowie regularnie czytający dla przyjemności, mają większe szanse na efektywną naukę i osiąganie dobrych wyników w szkole. Czytanie wyrównuje także szanse pomiędzy dziećmi urodzonymi w rodzinach o różnym statusie materialnym i poziomie wykształcenia. Gorąco zachęcamy zatem do regularnego czytania z dziećmi i wspierania ich w osiąganiu sukcesów!

Grafika akcji Mała książka wielki człowiek - dziecko z książką, napis "Jestem książką. Ty także jesteś książką. Wszyscy jesteśmy książkami"

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto dla wszystkich małych czytelników! Tegoroczne przesłanie to: “Jestem książką, przeczytaj mnie”. Życzymy wielu miłych, wzruszających i ekscytujących chwil z ulubionymi książeczkami!

Książki akcji Mała książka, wielki człowiek

“Mała książka, wielki człowiek” – nowa edycja! A w niej:

• “Krasnal w Krzywej Czapce” – książka, która powstała specjalnie na potrzeby kampanii! Autor – Wojciech Widłak, ilustracje – Aleksandra Krzanowska.
  • Broszura dla rodziców ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”.

Mamy również niespodziankę dla dzieciaków z Ukrainy – wyprawka w wersji polsko-ukraińskiej.

Zapraszamy do naszej biblioteki!

Wszystkim małym i dużym czytelnikom z okazji Dnia Dziecka życzymy świętowania pełnego radości i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że w prezencie dostaniecie duuuuużo nowych książek do przeczytania!

23 kwietnia obchodzimy święto wszystkich miłośników czytania – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Życzymy Wam tego dnia wielu literackich inspiracji i przyjemnych chwil z dobrą książką w ręku!
Święto zostało ustanowione w 1995 r. przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej.

Nie sposób wymienić wszystkich zalet czytania!

Czytanie to nieustanny rozwój – naszej osobowości, umiejętności i talentów. Korzyści, jakie lektura przynosi dzieciom rozpoczynającym naukę to nieskończona lista!

Nie zapominamy oczywiście o dobrej zabawie, przyjemności i relaksie, które zapewnia dobra książka 🙂

Zapraszamy na strony projektu „Mała książka – wielki człowiek”: