Kobieta stojąca na łące, w czerwonej sukience, trzymająca w rękach biało-czerwoną flagę. U góry napis - My Kobiety - Siłaczki
Seans filmowy Spotkania inne

Przegląd Kina Feministycznego

Jest nam niezmiernie miło przekazać informację, że Miejska Biblioteka Publiczna w Łaziskach Górnych dołączyła do grona organizatorów ważnego ogólnopolskiego wydarzenia z okazji 104. rocznicy uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych.
Przegląd Kina Feministycznego w “Kino Kameralne Cafe” w Gdańsku odbywać się będzie od 28 listopada do 2 grudnia. Oprócz seansów filmowych w programie znajdą się również spotkania, debaty i panele dyskusyjne. 1 grudnia zapraszamy na śląską odsłonę przeglądu w naszej bibliotece!

W programie:

• “Siłaczki” (w reż. Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego) – film o pierwszych polskich sufrażystkach, które walczyły o prawa kobiet na przełomie XIX i XX wieku.
  • Wystąpienie Małgorzaty Tkacz-Janik „Polskie Siłaczki i Śląskie Siłaczki” – rekonstrukcja herstoryczna.
  • Kobiece dyskusje: Sufrażystki XXI wieku

Więcej szczegółów wkrótce!