Burmistrz miasta wręcza nagrodę zwyciężczyni konkursu na nazwę kina
Aktualności Konkurs

Kino “Zakładka”

“Zakładka” zwyciężyła w konkursie na nazwę naszego kina, który organizowaliśmy wspólnie z Gazetą Łaziską i Urzędem Miejskim.
Wpłynęło aż 51 propozycji !!!
Wybór nie był łatwy. Wśród nadesłanych propozycji były nazwy nawiązujące do Łazisk, książek, Śląska, m.in. Kino pod górką, Kino Hałdino, Bibliokino, Kino Łaziska, Hałda, Utopek, Bolek, Hanysek, Hejnał, Karbidka, Waleska, Riplay, Wolumin, Łaziska Przystań, Kino ze snów, Listek, Łazgór czy Elektron.
Zwyciężyła ostatecznie “Zakładka”, której autorką jest mieszkanka Orzesza – Joanna Kord.

Burmistrz miasta wręcza nagrodę zwyciężczyni konkursu na nazwę kina

Nagrodę wręczyli burmistrz Aleksander Wyra, dyrektor Biblioteki Katarzyna Syryjczyk-Słomska oraz redaktor naczelna Gazety Łaziskiej Małgorzata Strzelczyk.

Pani Joanna podziwiała nie tylko salę kinową, ale całą bibliotekę nie kryjąc podziwu dla pięknie wyremontowanych i urządzonych wnętrz. Opuściła mury naszej Biblioteki z kartą czytelnika obiecując nie tylko pojawiać się w kinie, ale także systematycznie wypożyczać książki.