Plakat informujący o wydarzeniach w Tygodniu Bibliotek 2022
Aktualności

Tydzień Bibliotek

Na Tydzień Bibliotek przygotowaliśmy dla Was mnóstwo czytelniczych atrakcji… i nie tylko. Każdy czytelnik – starszy i młodszy znajdzie coś dla siebie.

Przedstawienie dla dzieci Muzykanci z Bremy - 9 maja, godz. 16:30 (Filia 1), 17:45 (centrala)

9 maja o godz. 16:30 (w Filii nr 1) i 17:45 (w Centrali) – przedstawienie dla dzieci „Muzykanci z Bremy” w wykonaniu teatru “Krak Art”. Spektakl oparty na motywach znanej baśni braci Grimm, piękna historia przyjaźni czwórki zwierząt: Osła, Psa, Kota i Koguta, która uczy najmłodszych, że nasi bracia mniejsi też mają uczucia. Trzeba o nie dbać, a na pewno będą wspaniałymi kompanami na całe życie.

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Rak. 10 maja, godz. 17:00, Filia 1

10 maja o godz. 17:00 w Filii nr 1 – spotkanie autorskie z Aleksandrą Rak. Autorka zadebiutowała powieścią „Echo”, a kilka miesięcy później ukazał się pierwszy tom cyklu „Poprowadź mnie” – „Kiedy uciekam”. W międzyczasie wzięła udział w kilku antologiach z opowiadaniami i wciąż się rozwija. Stawia swoich bohaterów w sytuacjach znanych czytelnikom z życia, mają swojskie problemy i dlatego odbiorcy mogą się z nimi utożsamiać, to ludzie podobni do naszych przyjaciół, sąsiadów czy rodziny.

Spotkanie autorskie z Hanną Greń 12 maja, godz. 16:30

12 maja o godz. 16:30 – spotkanie autorskie z Hanną Greń. Pisarka kryminalistka „Planowanie okrutnych zabójstw i wprowadzanie ich w czyn, świat bowiem jest przeludniony, a niektóre jednostki już dawno powinny były zostać wysłane w światłość wiekuistą…” Jak na autorkę mrocznych kryminałów i thrillerów jest osobą niezwykle pogodną, dowcipną, z dużym dystansem do siebie. Debiutowała w 2014 roku. Pasjonuje się kryminalistyką. Jej mąż – emerytowany policjant – jest pierwszym recenzentem jej książek, stąd ich wiarygodność i dopracowanie merytoryczne.

Spotkanie i warsztaty dla początkujących pisarzy z Agnieszką Kulbat

13 maja o godz. 9:30 i 11:30 – spotkanie dla młodzieży z Agnieszką Kulbat, pisarką specjalizującą się w gatunku young-adult fantasy. Spotkanie połączone będzie z wykładami na temat wydawania książek w Polsce, modeli wydawniczych, propozycji wydawniczej oraz trendów na rynku książki. Spotkanie przeznaczone jest dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat informujący o wydarzeniach w Tygodniu Bibliotek 2022
Skip to content