Baner - spotkanie autorskie z Sabiną Waszut

Spotkanie autorskie z Sabiną Waszut

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Sabiną Waszut – pisarką, poetką, felietonistką, propagatorką śląskiej kultury – 11 maja 2023 r., o godz. 17:00.

Sabina Waszut jest autorką kilkunastu powieści obyczajowo-historycznych, m.in. serii “Rozdroża” i “Emigranci”, książek “Narzeczona z getta”, “Ogrody na popiołach”, “Sekretny dom”.
Jej debiutancka książka „Rozdroża” nominowana była do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”. Nagrodzona została na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach nagrodą z kategorii „Pióro” za najbardziej poruszającą powieść 2014 roku.

Publikowała między innymi w miesięczniku „Śląsk”, Magazynie Materiałów Literackich „Cegła” i w „Akancie”. Od kilku lat jej małe formy literackie ukazują się regularnie na łamach magazynu „Chorzów Miasto Kultury”.

Zapraszamy!

Plakat spotkania autorskiego z Sabiną Waszut. Zielone tło, duże zdjęcie autorki