Ogłoszenie o konkursie Na ratunek!
Konkurs

NA RATUNEK! Wiemy wszystko o udzielaniu pierwszej pomocy 2

Uwaga! Konkurs!
NA RATUNEK! Wiemy wszystko o udzielaniu pierwszej pomocy 2

Redakcja Gazety Łaziskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza drugą edycję konkursu powiatowego “NA RATUNEK! Wiemy wszystko o udzielaniu pierwszej pomocy” pod patronatem Burmistrza Miasta Łaziska Górne. Do udziału zapraszamy młodzież klas V–VIII szkół podstawowych z terenu powiatu mikołowskiego. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy na temat współczesnych zagrożeń życia i zdrowia, promowanie i utrwalanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich wyobraźni i kreatywności.

Konkurs skierowany jest do osób mieszkających lub kształcących się w powiecie mikołowskim. Młodzież klas V–VIII szkół podstawowych – w grupach od dwóch do czterech osób – ma za zadanie przygotować projekt graffiti lub muralu, promującego udzielanie pierwszej pomocy. Uwaga! Obowiązkowym elementem projektu musi być numer alarmowy 112. Liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność. Projekty należy wykonać na białym brystolu A1 w poziomie i dostarczyć do siedziby Gazety Łaziskiej (ul. św. Jana Pawła II 1, Łaziska Górne) do 16 maja do godz. 15.00. Do prac należy dołączyć kartę zgłoszeniową wraz z podpisanymi załącznikami – dokumenty do odebrania w siedzibie redakcji lub do pobrania ze strony www.biblioteka.laziska.pl.

Na laureatów trzech pierwszych miejsc czekają fantastyczne nagrody! Projekt, który zyska największe uznanie w oczach jury, zostanie wykonany przez profesjonalnego grafficiarza na terenie Łazisk Górnych. W malowaniu pomogą mu autorzy najlepszej pracy.
Uroczyste wręczenie nagród połączone z warsztatami z udzielania pierwszej pomocy oraz animacjami zaplanowane są na 22 maja na skwerze przed Miejską Biblioteką Publiczną w Łaziskach Górnych.

Skip to content