Plakat koncertu zespołu Łysa Góra. W tle zdjęcie zespołu

Koncert zespołu Łysa Góra

Zapraszamy na koncert folkowo-rockowej grupy Łysa Góra!

Koncert odbędzie się 7 czerwca o godz. 20:00 w Amfiteatrze w Łaziskach Średnich (ul. Św. Barbary 17), dzięki uprzejmości MDK w Łaziskach Górnych. Wstęp wolny!

Wydarzenie jest w całości finansowane z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Aktualnie zespół tworzą muzycy: Dorota Filipczak-Brzychcy (wokal), Sylwia Biernat (skrzypce), Krystian Jędrzejczyk (perkusja), Paweł Piotrowicz (bas), Piotr Kocimski (gitara elektryczna).
Grupa ma na swoim koncie płyty “To i hola”, “Siadaj, nie gadaj”, “oj dolo”i “W Ogniu Świat”.
O swojej muzyce piszą: “Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno nas jednoznacznie przypisać do jednego nurtu.
Poruszamy się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpiemy zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów.
Nie boimy się eksperymentować i łamać schematy… na naszych występach gwarantujemy nieprawdopodobną energię i klimat rodem z Łysej Góry”.