Ogłoszenie o konkursie Na ratunek!
Konkurs

Na ratunek!

Uwaga! Konkurs!
“NA RATUNEK! Wiemy wszystko o udzielaniu pierwszej pomocy”

Redakcja Gazety Łaziskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza konkurs powiatowy “NA RATUNEK! Wiemy wszystko o udzielaniu pierwszej pomocy” pod patronatem Burmistrza Miasta Łaziska Górne.

Do udziału w konkursie zapraszamy grupy przedszkolne oraz młodzież klas V–VIII szkół podstawowych z terenu powiatu mikołowskiego. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy na temat współczesnych zagrożeń życia i zdrowia, promowanie i utrwalanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich wyobraźni i kreatywności.

Konkurs skierowany jest do osób mieszkających lub kształcących się w powiecie mikołowskim i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych. Każda kategoria ma inne zadania.

  • Grupy przedszkolne będą miały za zadanie wykonanie – z dowolnych materiałów i dowolnej wielkości – maskotkę numeru alarmowego 112 – Ratusia. Ratuś to oficjalna maskotka Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach. Do Ratusia należy przymocować element graficzny, który zostanie opublikowany w wydaniu papierowym Gazety Łaziskiej nr 7 (data wydania – 14 kwietnia).
  • Dla młodzieży klas V–VIII szkół podstawowych przygotowujemy wyzwanie filmowe – grupy składające się z maksymalnie pięciu osób będą musiały stworzyć filmik, przedstawiający scenkę związaną z udzielaniem pierwszej pomocy. Miejscem zdarzenia może być zarówno ulica czy przejście dla pieszych, jak i korytarz szkolny, klasa, basen, plac zabaw czy kuchni, a udzielenie pierwszej pomocy to nie tylko masaż serca i sztuczne oddychanie, ale również opatrzenie złamanej kończyny, rany ciętej, oparzenia, odmrożenia, pomoc przy zasłabnięciu czy zadławieniu – liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność. Uwaga! Filmik nie może być dłuższy niż trzy minuty.

Wszystkie prace konkursowe – prace plastyczne i filmy – powinny zostać dostarczone do siedziby redakcji Gazety Łaziskiej (ul. św. Jana Pawła II 1, Łaziska Górne) do 22 maja do godz. 15.00. Do prac należy dołączyć kartę zgłoszeniową wraz z podpisanymi załącznikami.

Na zwycięzców czekają fantastyczne nagrody!

Skip to content