Jestem silna - spotkanie

Jestem silna – spotkanie i wystawa grafik Marty Frej

Zapraszamy na spotkanie i wystawę grafik Marty Frej uzupełnioną przez Danutę Sowińską tłem naukowym i warsztatami o przeciwdziałaniu dyskryminacji, przemocy, samobójstw i wzmacnianiu pewności siebie.

„Jestem silna” to projekt skierowany dla kobiet pozwalający poczuć pewność siebie i siłę. Autorkami projektu jest Marta Frej i Danuta Sowińska. Projekt mówi o tym, dlaczego Polki nie poddają się i łamią stereotyp słabej płci.

Marta Frej jest artystką, ilustratorką, malarką, feministką, animatorką kultury i prezeską Fundacji Kulturoholizm. Jest współzałożycielką i koordynatorką Klubu Krytyki Politycznej w Częstochowie. Artystka ostro i z poczuciem humoru komentuje w swoich pracach polską rzeczywistość.

Projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Marta Frej opowie o inspiracjach narysowania – stworzenia grafik.

Danuta Sowińska doda tło naukowe i poprowadzi warsztaty o przeciwdziałaniu dyskryminacji, przemocy, samobójstw i wzmacnianiu pewności siebie.

Tematy grafik i warsztatów podzielone będą na 4 części ( po ok 30-45 min każda ).

1.      Przemoc, w której mamy do czynienia z przemocą fizyczną, psychiczną, seksualna i ekonomiczną.

2.      Dyskryminacja, w której mamy do czynienia z grupami defaworyzowanymi, dyskryminacją instytucjonalną, wykluczeniem, stereotypami, przekonaniami.

3.      Pewność siebie, w której mamy do czynienia ze świadomością ciała, zaznaczaniem swoich granic, asertywnością.

4.      Zdrowie psychiczne, w którym mamy do czynienia z samookaleczeniami, depresją, kryzysem suicydalnym.

Na koniec networking.

Na spotkanie obowiązują zapisy poprzez:

Formularz zgłoszeniowy na spotkanie